Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Zmiotło mnie” - twórca Oculusa pod wrażeniem możliwości PS VR 2

Twórca przewiduje sukces sprzętu.

Palmer Luckey - twórca gogli VR Oculus, rozwijanych obecnie przez firmę Meta - przyznał, że jest pod wielkim wrażeniem możliwości headsetu PlayStation VR 2. Swoimi przemyśleniami podzielił się na Tweeterze.

Miałem okazję ostatnio przetestować PS VR 2 i kompletnie mnie zmiotło. Oryginalny model był prawdopodobnie największym sukcesem swojej generacji konsol, a nowa wersja poradzi sobie jeszcze lepiej” - napisał Luckey. Twórca Oculusa odpowiadał na wiadomość szefa działu PlayStation Indies, który udostępnił artykuł z wrażeniami z testów headsetu.

Przypomnijmy, że PS VR 2 trafi na rynek już 22 lutego 2023 roku, ale można już składać preordery. Możemy kupić podstawowy zestaw z samym urządzeniem i podstawowymi akcesoriami za 2999 zł, lub zdecydować się na droższy wariant w pakiecie z grą Horizon: Call of the Mountain za 3199 zł.

Prawdopodobnie największą nowością są dedykowane kontrolery z wbudowanymi sensorami. Pierwsza generacja korzystała z „pilotów” PlayStation Move, które stworzono pierwotnie dla konsoli PS3 i wymagała do działania kamery śledzącej ruchy kontrolerów. Poza tym posiadają ekrany OLED w rozdzielczości 2000 na 2040 pikseli na oko, oferując obraz 4K HDR.

Oprócz tego gogle podłączane są do konsoli PS5 za pomocą pojedynczego przewodu USB, posiadają zewnętrzne kamery, pozwalające rozejrzeć się po pomieszczeniu bez zdejmowania sprzętu oraz umożliwiają użycie ich w trybie „non-VR”, dając wrażenie, jakbyśmy oglądali film lub grali w grę na ogromnym ekranie kinowym.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze