Skip to main content

Twórcy Horizon Call of the Mountain ujawniają zarys fabuły

Poznaliśmy protagonistę Ryasa.

Studio Guerilla Games ujawniło informacje o fabule Horizon Call of the Mountain, czyli spin-offie popularnej serii gier, tworzonego z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR 2. Możemy się między innymi poznać nowego protagonistę, w którego przyjdzie się nam wcielić.

Jak czytamy na blogu PlayStation, Głównym bohaterem jest Ryas - mistrz wspinaczki, łucznik i myśliwy. Po rozłamie w plemieniu Carja stanął po stronie frakcji tzw. Carja Cienia, czyli lojalistów wiernych obalonemu królowi Jiranowi. Odgrywał kluczową rolę w porwaniu księcia Itamena, jednak został złapany.

Nowy władca Avad darował łowcy życie, ale by w pełni odzyskać wolność i honor, musi udać się na niebezpieczną misję zbadania nowego niebezpieczeństwa grożącego krainie. Kluczowym wątkiem są relacje Ryasa z nowymi sojusznikami. Jako były Carja Cienia traktowany jest z wrogością i pogardą, zwłaszcza przez tych, którzy stracili bliskich w krwawej wojnie domowej.

Render jednej z postaci

Ryas stanął po złej stronie konfliktu, ale kierowały nim dobre intencje. Jego rodzina się rozpadła i ostatecznie trafił do więzienia. Historia pokazuje, jak próbuje się wydostać z tarapatów” - tłumaczy główny reżyser narracji Ben McCaw. Jak możemy się dowiedzieć, w produkcji powrócą znani z poprzednich odsłon bohaterowie poboczni, ale też zobaczymy wiele nowych twarzy.

Jedną z takich postaci jest Hami, wierna żołnierka imperium Carja, której udało się uniknąć okropieństw wojny domowej, ponieważ stacjonowała w odległej strażnicy. Chociaż straciła w konflikcie bliskich i pała nienawiścią do Ryasa oraz innych Carja Cienia, to zostaje wybrana, aby towarzyszyć protagoniście w jego wyprawie. Ich relacja jest trudna, ale muszą ze sobą współpracować, aby przetrwać w niebezpiecznym świecie. Gra Horizon Call of the Mountain zadebiutuje już 22 lutego, wraz z premierą PS VR 2.

Zobacz także