Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zmiany nadchodzące do Diablo 4 są tak ogromne, że gracze przetestują je osobiście

Wiemy też, kiedy wystartują Cięgi.

Zestaw zmian i nowości zaplanowanych na czwarty sezon rozgrywek Diablo 4 jest tak duży, że Blizzard postanowił poprosić graczy o pomoc w kwestii kontroli jakości. Firma ostrzega jednak, że publiczne testy nie staną się tradycją.

W tym przypadku będą najwyraźniej konieczne, ponieważ - jak podkreślali deweloperzy podczas wczorajszej transmisji na żywo - „kolejny sezon ma przekroczyć wszelkie oczekiwania”. - Mamy sporo planów na czwarty sezon. Pracowaliśmy nad nim ciężko przez wiele miesięcy - mówił reżyser Joe Pierora. Dalej doprecyzował, że zmiany dotkną przede wszystkim wyposażenia oraz systemu nagradzania graczy.

- Zamierzamy też otworzyć PTR [publiczny serwer testowy - dop. red] - dodał. - Chcemy zaoferować graczom możliwość sprawdzenia zawartości zanim trafi na oficjalne serwery. Datę startu testów poznamy na kolejnej transmisji na żywo, ale możemy raczej zakładać, że mowa o końcówce marca lub pierwszych dniach kwietnia.

Transmisja z „pogawędki przy ognisku”.

Podczas transmisji poruszono również temat rankingowego trybu Gauntlet, zwanego też Cięgami. „Drabinka” trafi do gry 5 marca i będzie resetowana co tydzień. Dziesiątka najlepszych graczy trafi na tablicę w Hali Przodków. Więcej szczegółów z podziałem na konkretne kategorie zmagań przedstawiono w oficjalnym wpisie na stronie poświęconej Diablo 4.

Oczywiście nie zabraknie też nagród. „Przy okazji cotygodniowego resetu Cięgów za Wasz najlepszy wynik przyznajemy Skrytki Prób” - wyjaśnia Blizzard. „Im będzie on wyższy, tym lepszą Skrytkę otrzymacie za dany tydzień. W otrzymanej Skrytce Prób na pewno znajdzie się jeden starożytny przedmiot legendarny”.

Read this next