Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Tears of the Kingdom - ulepszanie zbroi i ubrań

Jak ulepszać przedmioty w grze.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom pozwala ulepszać pancerz i ubranie, które posiadasz. Zwiększa to skuteczność pancerza, tym samym skuteczniej chroniąc cię od ataków. Elementy stroju to jedyne przedmioty w grze, które można ulepszać - przykładowo broni nie można ulepszyć.


Na tej stronie:


Jak działają ulepszenia pancerza w Tears of the Kingdom

Ulepszeń pancerza dokonuje się u postaci zwanych Giant Fairy, czyli wielkich wróżek. Poznasz je po ogromnych zielonych bulwach, w których się kryją.

Każda Giant Fairy, którą spotkasz, będzie początkowo ukryta i nie będzie chciała wyjść na zewnątrz, dopóki nie usłyszy muzyki. Niestety „odblokowanie” każdej wróżki wiąże się z wykonaniem pewnych zadań, ale cały proces opisaliśmy na naszej stronie z lokacjami i sposobami odblokowania Great Fairy.

Gdy wróżka będzie już dostępna, porozmawiaj z nią i wybierz element stroju, który chcesz ulepszyć. Na ekranie zobaczysz, jak ulepszenie zwiększy poziom wytrzymałości (1), a także cenę (2) - podaną w Rupees i materiałach.

W zależności od przedmiotu, który chcesz ulepszyć, ilość potrzebnych Rupees i materiałów będzie się różnić. Na przykład pierwsze ulepszenie nakrycia głowy Snowquill Headdress kosztuje 3 Red Chuchu Jellies i 10 Rupees, ale do jego ostatecznego ulepszenia potrzeba 5 rubinów (Rubies), 5 Fire-Breath Lizalfos Horns, 10 Fire-Breath Lizalfos Tails i 500 Rupees.

Ulepszenia się jednak opłacają, bo - ponownie biorąc za przykład Snowquill Headdress - pełne ulepszenie tego elementu stroju zwiększa jego obronę z 3 do 20 punktów.

Warto jednak zauważyć, że nie każdy element zbroi można ulepszyć. Na przykład startowe ubranie zdobyte na wyspie Great Sky Island nie może zostać ulepszone.


Jak odblokować kolejne poziomy ulepszeń

Jeśli do tej pory uwolniłeś tylko jedną wróżkę Great Fairy, to zauważysz, że możesz dokonać tylko jednego ulepszenia każdego przedmiotu, nawet jeśli masz materiały i Rupees na kolejne poziomy.

Aby uzyskać dostęp do kolejnych poziomów ulepszeń, musisz uwalniać kolejne Great Fairies, wykonując zadania związane z nimi i muzykami. Wszystko znajdziesz na naszej stronie o wszystkich Great Fairies.

Są cztery wróżki w grze i znajdują się one w różnych cześciach mapy. Każda „uwolniona” wróżka sprawi, że zyskasz dostęp do kolejnego ulepszenia.

Następnie: Zelda: Tears of the Kingdom - co robić na początku, gdzie iść

Spis treści: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Zelda: Tears of the Kingdom - Master Sword: jak zdobyć

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze