Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Tears of the Kingdom - strzały: jak łatwo zdobywać

Bez wydawania pieniędzy.

Łuk to niezwykle przydatna broń w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, która pozwala atakować z dystansu. Jest tylko jeden problem: strzały, które się kończą. Na tej stronie poznasz najlepsze metody zdobywania strzał, również bez wydawania pieniędzy, czyli Rupees.


Na tej stronie:


Strzały bez wydawania pieniędzy - lokacje

Oto lokacje oraz kapliczki (Shrines), w których znajdziesz darmowe strzały. Gdy już zbierzesz z nich strzały, będziesz musiał poczekać do kolejnego Blood Moon (czerwonego księżyca), by znowu się pojawiły. Najlepiej więc robić sobie wycieczkę po wszystkich lokacjach na raz, a potem czekać na Blood Moon, aż się odnowią.

Jeśli będziesz pierwszy raz wchodził do tych kapliczek, będziesz musiał stoczyć walkę, ale za każdym kolejnym razem walki już nie będzie, więc wystarczy wziąć strzały i wyjść.


Makurukis Shrine - 20 strzał

Kapliczka na poziomie lądu (środkowy). Strzały znajdują się kilka metrów od wejścia, po lewej.


Taunhiy Shrine - 20 strzał

Kapliczka na poziomie nieba (górny). Strzały znajdują się kilka metrów od wejścia, po lewej.


Great Sky Island, poziom nieba (górny), plac ze skrzyniami - ok. 12 strzał

To trochę opcja „dla chętnych”, bo trzeba tu chwilę lecieć na lotni, nagroda nie jest taż tak duża, a poza tym trzeba pokonać jeszcze trzech przeciwników (słabych, ale jednak). Z przeciwników i skrzyń i beczek na placu powinieneś uzyskać ok. 12 strzał.


Inne sposoby na strzały

Podstawowym sposobem zdobywania strzał w różnych lokacjach jest rozbijanie wszystkich drewnianych oraz metalowych skrzyń, na które się natkniesz. W skrzyniach niemal zawsze są jabłka i/lub strzały. Do rozbijania będziesz potrzebował broni służącej jako młot (którą możesz łatwo stworzyć, za pomocą Fuze łącząc np. miecz z głazem).

Skrzynie znajdziesz najcześciej we wrogich obozach oraz przy stajniach. Jest ich też sporo w innych miejscach na mapie.

Jest też oczywiście opcja z kupieniem strzał. Obwoźny kupiec Beedle, którego spotkasz w okolicach stajni, zawsze powinien mieć na stanie sporo strzał za 20 Rupees każda oraz pakiet 5 strzał za 30 Rupees. Oczywiście opłaca się to dość średnio, więc korzystaj z tego tylko gdy masz sporo pieniędzy.

Nieco lepszą cenę uzyskasz w sklepach stacjonarnych, np. w Lookout Landing w centrum mapy. Tutaj pakiet 5 strzał kosztuje 20 Rupees.

Na szczęście korzystając z darmowych metod raczej nie będziesz musiał uciekać się do kupowania strzał, mimo regularnego korzystania z nich.

Następnie: Zelda: Tears of the Kingdom - większy ekwipunek, Hestu i jego lokalizacje

Spis treści: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Zelda: Tears of the Kingdom - koń: jak złapać i zarejestrować w stajni

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze