Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Tears of the Kingdom - Korok i Korok Seed: jak zdobywać

Oraz gdzie użyć i ile ich jest.

Koroki to leśne stworzenia powracające w wielu odsłonach serii przygód Linka, także w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Za znajdowanie Korok oraz pomoc w dotarciu do przyjaciół otrzymujesz Korok Seed, czyli nasiona Koroków, które są niezbędne do powiększania ekwipunku.


Na tej stronie:


Gdzie znajdować Koroki i Korok Seeds

W The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom Koroki można spotkać w dwóch postaciach. Pierwsza z nich to ukryte Koroki i wiąże się z rozwiązaniem jakiejś zagadki lub ukończeniem wyzwania zręcznościowego. Zwracaj uwagę na wiatraczki, dziwne struktury, podejrzanie ułożone kamienie, symbole liści na pniach i tego typu obiekty:

  • W przypadku wiatraczków, znalezienie się w ich okolicy wywołuje pojawienie się balonów, które trzeba strącić strzałami łuku
  • Dziwne struktury najczęściej trzeba ułożyć tak, by były symetryczne lub kompletne
  • Możesz też spotkać biegnący pod ziemią błysk, który wydaje dźwięk dzwonków. Wystarczy go dogonić i nacisnąć przycisk interakcji. Błysk podąża tym samym torem, więc po prostu go zapamiętaj i ustaw się na jego drodze
  • Ikona liścia to panel, na który musisz nadepnąć. Spowoduje to pojawienie się gdzieś zielonego okręgu, który musisz przekroczyć w wyznaczonym czasie

Po rozwiązaniu zagadki lub ukończeniu wyzwania zręcznościowego, ukaże się ukryty wcześniej Korok, który da ci jeden Korok Seed.

Drugi rodzaj Koroków to Koroki z plecakiem. Kiedy z takim porozmawiasz, wskaże ci swojego przyjaciela, do którego chciałby się dostać. Zazwyczaj droga jest dość długa i przebiega po jakimś trudnym terenie.

Twoim zadaniem jest dostarczenie Koroka do jego przyjaciela. Są na to różne sposoby:

  • Koroka możesz swobodnie unosić za pomocą Ultrahand, a nawet przyczepiać go do różnych obiektów
  • Jeśli teren nie jest trudny, możesz zanieść Koroka „ręcznie”, właśnie za pomocą Ultrahand
  • Możesz przyczepić Koroka do Towing Harness (uprzęży holowniczej) i wykorzystać konia do transportu
  • Możesz zbudować jakiś pojazd, który przetransportuje Koroka bliżej przyjaciela. Zazwyczaj w okolicy Koroka z plecakiem są gdzieś materiały do budowy pojazdu, a ich rodzaj sugeruje, co możesz z nich zrobić
  • Możesz też użyć umiejętności Autobuild, by stworzyć jakiś znajomy ci pojazd, który się sprawdzi

Gdy umieścisz Koroka blisko przyjaciela, musisz jeszcze z tym przyjacielem porozmawiać, a dostaniesz aż 2 Korok Seeds.

UWAGA: Koroki nie są zaznaczone na mapie, musisz je znajdować sam. Dopiero gdy uzyskasz od Koroka nasionko lub dwa nasionka, lokacja zostanie zaznaczona na mapie ikoną Korok (1). Te ikony są jednak widoczne tylko w maksymalnym powiększeniu mapy.


Co zrobić z Korok Seeds i jak sprawdzić ich liczbę w ekwipunku

Korok Seeds mają tylko jedno zastosowanie - służą jako waluta przy powiększaniu miejsca w ekwipunku na broń do walki wręcz, tarcze i łuki. Pierwsze ulepszenia są bardzo tanie, więc zdecydowanie warto się ich podjąć.

Powiększeń dokonujemy u postaci zwanej Hestu, a na naszej stronie o zwiększaniu ekwipunku i Hestu dowiesz się wszystkiego, co będzie ci potrzebne.

W Tears of the Kingdom jest aż 1000 Korok Seeds, a więc o 100 więcej niż w Breath of the Wild. Liczbę nasion w ekwipunku (2) możesz zobaczyć w zakładce Key Items.

Pamiętaj, że liczba nasion w ekwipunku nie jest równa ogólnej liczbie wszystkich zebranych przez ciebie nasion z całego tysiąca. W ekwipunku widzisz, ile masz „waluty” do wydania na zwiększenie ekwipunku.

Następnie: Zelda: Tears of the Kingdom - odporność na zimno

Spis treści: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Zelda: Tears of the Kingdom - zdrowie i energia, więcej serc i dłuższy pasek staminy

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze