Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Tears of the Kingdom - jak dostać się do Gerudo Town

Przez burzę piaskową.

Gerudo Town w Zelda: Tears of the Kingdom to miasto zasłonięte przez burzę piaskową, przez którą nic nie widać, a dodatkowo warunki atmosferyczne wyłączają twoją mapę, co znacznie utrudnia dotarcie do tej lokacji. Jednak obierając odpowiedni kierunek i polegając na swojej zaufanej lotni, dostaniesz się tam bez większych problemów.


Na tej stronie:


Jak znaleźć Gerudo Town

Gerudo Town, wraz z otaczającą je okolicą, zasnute jest wielką burzą piaskową. Kiedy znajdujesz się w jej zasięgu, twój Purah Pad przestaje działać, co wyłącza mapę i wszystkie twoje oznaczenia (pinezki).

Aby znaleźć Gerudo Town, zacznij od wieży Gerudo Canyon Skyview Tower, którą zaznaczyliśmy poniżej. Koordynaty tej wieży to -2432, -2178, 0307.

Teraz włącz mapę i połóż na niej pinezkę nieco na południe od „Regional Phenomena”, bo tam właśnie jest Gerudo Town.

Potrzebujemy jeszcze jednej pinezki - tym razem połóż ją w lokalizacji Kara Kara Bazaar. Zaznaczyliśmy ją poniżej, a koordynaty to -3267, -2550, 0023.

Kiedy już to zrobisz, udaj się właśnie do Kara Kara Bazaar, a następnie aktywuj okoliczną kapliczkę Mayatat Shrine, bo uruchomi to punkt szybkiej podróży, który z pewnością się przyda. Nie musisz rozwiązywać zagadki w Shrine, wystarczy tylko wejść z nią w interakcję.

Kiedy znajdziesz się na Bazarze, udaj się w stronę garnka do gotowania przy kapliczce, a zobaczysz pionowy słup powietrza. Skorzystaj z niego, rozkładając lotnię.

Wzniesiesz się wysoko, a twój Purah Pad będzie działał jeszcze przez kilka sekund. Spójrz na mapę i upewnij się, że jesteś obrócony idealnie tam, gdzie pinezką zaznaczyłeś lokalizację Gerudo Town. Potem, kiedy mapa się wyłączy, staraj się utrzymywać kurs, w prostej linii.

Musisz robić to samo na lądzie, ale gdy się zgubisz, masz dwie możliwości:

  • Znajdź jakiś pionowy słup powietrza, by ponownie wznieść się wysoko i skorygować kurs
  • Zwyczajnie zmierzaj w stronę koordynatów -3820, -2898, 0044. Właśnie tam znajduje się Gerudo Town

W trakcie podróży zapewne zostaniesz zaatakowany przez potwory zwane Gibdo. Musisz trafić je bronią połączoną z jakimś żywiołem, co sprawi, że zostaną odsłonięte (białe) i podatne na zwykłe ataki.


Jak wejść do Gerudo Town

Gdy znajdziesz się w Gerudo, miasto będzie się wydawało opuszczone, ale mieszkańcy skryli się w bunkrze. Aby wejść do miasta, stań naprzeciwko głównego budynku (tego, na którym jest Shrine), a pod dużymi wrotami zobaczysz wejście.

Zejdź na dół schodami i porozmawiaj z Reezą, a dowiesz się, że nie możesz przejść dalej, bo jesteś „Voe” - jest jednak inny sposób. Wyjdź na zewnątrz i ponownie stań naprzeciwko głównego budynku, tak jak wcześniej.

Po lewej stronie zobaczysz garnki do gotowania, a także zejście pod ziemię w formie studni. Zejdź tam i idź w kierunku przeciwnym do płynącej wody.

Na końcu drogi zobaczysz dzban przywiązany do sznura. Wystarczy teraz, że użyjesz umiejętności Ascend, a przenikniesz przez sufit (czy raczej podłogę) i znajdziesz się tam, gdzie są aktualnie wszyscy mieszkańcy Gerudo.

To wszystko, dobra robota! Możesz już porozmawiać ze wszystkimi mieszkańcami Gerudo Town.

Następnie: Zelda: Tears of the Kingdom - wieża Sahasra Slope Skyview Tower: jak odblokować

Spis treści: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Zelda: Tears of the Kingdom - Master Sword: jak zdobyć

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze