Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano Sniper Elite 5 - jest zwiastun i szczegóły

Powrót Karla Fairburne'a.

Po dość trudnej do uchwycenia zapowiedzi Sniper Elite 5 podczas The Game Awards 2021, studio Rebellion zdecydowało się na pełnoprawne ujawnienie gry oraz prezentację trailera. Produkcja trafi w 2022 roku na dwie generacje Xbox i PlayStation oraz PC.

Sniper Elite 5 ponownie obsadza w głównej roli Karla Fairburne'a, stawiając na taktyczne strzelanie za pomocą karabinów snajperskich, jednak przenosi akcję do Francji w 1944 roku. Powracają znane z serii zbliżenia kamery, „prześwietlające” przeciwników po trafieniu - deweloperzy twierdzą, że są teraz „realistyczniejsze i bardziej przerażające”.

„Jako część operacji przeprowadzanych przez amerykańskich Rangersów w celu osłabienia umocnień Wału Atlantyckiego u wybrzeża Bretanii, Karl kontaktuje się z francuskim ruchem oporu” - przybliża Rebellion. „Wkrótce odkrywają tajny nazistowski projekt, który może zakończyć wojnę jeszcze przed najazdem aliantów na Europę: Operację Kraken. Zadaniem Karla jest pozbycie się nazistowskich oficerów wysokiego szczebla i zakończenie Operacji Kraken”.

Zobacz także: Sniper Elite 5 poradnik

Deweloperzy obiecują największe i „najbardziej wciągające” mapy w historii serii, stworzone po części z użyciem fotogrametrii, a więc techniki skanowania prawdziwego terenu czy przedmiotów. Na planszach znajdziemy kilka punktów wejścia i infiltracji, poprawiono też podobno fizykę strzelania.

Kampanię można przechodzić samotnie lub w kooperacji, przy czym ulepszono ten drugi tryb - gracze mogą teraz dzielić się amunicją oraz wzajemnie leczyć. Do tego bazujący na następujących po sobie falach wrogów tryb przetrwania oraz coś dla fanów PvP - najazdy pozwolą zinfiltrować grę innej osoby. Do tego bitwy wieloosobowe dla 16 graczy.

Sniper Elite 5 trafi w dniu premiery do usługi Xbox Game Pass. W przeciwieństwie do wydanego w 2020 spin-offu serii, Zombie Army 4: Dead War, nowa część cyklu nie będzie czasowym exclusivem Epic Games na PC - na premierę kupimy ją również na Steamie.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze