Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapowiedziano kolejne rozszerzenie do Final Fantasy 14 - Stormblood

Plus: koniec wsparcia dla PS3.

Podczas zorganizowanego w Las Vegas wydarzenia FanFest przedstawiciele Square Enix zapowiedzieli kolejne rozszerzenie do sieciowego Final Fantasy 14 - Stormblood.

Dokładna data premiery nie jest znana, ale dodatek powinien ukazać się na początku przyszłorocznego lata na PC i PS4.

W rozszerzeniu Stormblood pojawi się kilka nowych lokacji

Wraz z wydaniem Stormblood, twórcy przestaną wspierać grę w wersji PS3. Posiadacze starszej konsoli Sony będą mogli jednak za darmo otrzymać edycję na PlayStation 4. Rozważane jest też rozszerzenie oferty na użytkowników, którzy przestali opłacać abonament.

Akcję dodatku osadzono w pustynnym państwie Ala Mhigo, które przed wieloma laty zostało podbite przez imperium Garlean. Gracze dołączą do miejscowego ruchu oporu, który będzie starał się pokonać okupantów, dowodzonych przez Zenosa Yae Galvusa.

Pojawi się wiele nowych obszarów - dokładnej liczby przygotowywanych lokacji nie podano, ale ma być ich prawie tyle samo, ile w rozszerzeniu Heavensword. Pierwszym pokazanym rejonem jest Rhalgr's Reach - duże miasto, w którym rozpoczniemy rozgrywkę w dodatku.

W samym centrum metropolii znajdować się ma wielka statua Rhalgra - odpowiedzialnego za dostarczanie wody bóstwa, które czczone jest przez mieszkańców pustynnych terenów.

Nie zabraknie też kolejnych klas postaci, choć szczegółów nie ujawniono. Fani spekulują, że twórcy mogą wprowadzić czerwonego maga, na co wskazywać miałaby koszulka obecnego na konwencie producenta Final Fantasy 14 - Naoki Yoshidiego - ze Scarlet Witch, heroiną z komiksów Marvela.

Jest to tym bardziej prawdopodobne, że w zaprezentowanym przez Square Enix zwiastunie dodatku pokazano tajemniczą dziewczynę w czerwieni.

W Stormblood zwiększony zostanie również maksymalny poziom doświadczenia - z 60. do 70. Walka zostanie zmodyfikowana, a wszystkie dostępne dotychczas klasy postaci otrzymają nowe umiejętności.

Zmiany dotkną także samych zdolności, które teraz będą współdzielone nie przez poszczególne typy bohaterów, a role pełnione na polu bitwy. Niektóre moce nieużywane przez graczy lub po prostu bezużyteczne zostaną zaś usunięte. Twórcy odświeżą też interfejs użytkownika.

Do tego dodatkowe podziemia, raidy dla wysokopoziomowych postaci - w tych ostatnich twórcy rozważają zwiększenie poziomu trudności.

Kolejną nowością będzie The Forbidden Land Eureka - specjalna strefa, w której zmierzymy się z rzadkimi potworami, odradzającymi się co 72 godziny. W nagrodę za pokonanie przeciwników, zdobędziemy materiały przydatne do ulepszenia mocniejszych broni.

To nie wszystko - rozbudowany zostanie ekwipunek, dzięki czemu gracze będą mogli nosić więcej elementów wyposażenia. To jedna z najbardziej pożądanych przez fanów funkcji, której do tej pory nie można było wprowadzić ze względu na problemy z serwerami.

Wraz z dodatkiem wzrosną minimalne wymagania sprzętowe gry w wersji PC, choć szczegółów na razie nie ujawniono. Twórcy sugerują jednak, że produkcja będzie działała tylko na 64-bitowych systemach operacyjnych.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły