Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zapomniana wersja Raymana na SNES odnaleziona po 24 latach

W 60 klatkach na sekundę.

Michel Ancel z Ubisoftu ponownie udziela się w serwisie społecznościowym Instagram, tym razem informując już nie o Beyond Good & Evil 2, lecz o interesującym znalezisku związanym z serią Rayman.

„Incroyable!” - napisał Francuz. „Znaleźliśmy unikatowy ROM z Raymanem na konsolę SNES! Kartridż spał przez 24 lata... Czas go obudzić!”

Kilka chwil później znalezisko udało się uruchomić.

„Działa! Widziały to cztery osoby na całym świecie. Myśleliśmy, że projekt zaginął, lecz gdzieś w tym zimnym układzie elektronicznym tliło się życie i całość działa w pełnych 60 klatkach na sekundę!”

„Powinniśmy zrobić wersję na Switch” - zażartował Ancel.

Jak prezentuje poniższe zdjęcie, Rayman w wersji SNES wygląda dość... otyle. Pierwsza odsłona platformowej serii ukazała się w 1995 roku, gdy konsola Nintendo miała już kilka lat. Dlaczego gra nigdy się nie ukazała? Tego nie wiemy.

Obecnie zasłużony deweloper zajmuje się innym projektem, dzięki któremu zdobył popularność. Mowa o Beyond Good & Evil 2, potwierdzonym na początku października. Nieoficjalnie mówi się, że może to być właśnie produkcja na Nintendo Switch.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły