Skip to main content

Ambitny mod do Fallout: New Vegas jest w tarapatach. Twórcy wstrzymują prace

Ale raczej nie na zawsze.

Twórcy Fallout: Nuevo Mexico - ambitnej modyfikacji do Fallouta: New Vegas - mają złe wieści dla graczy. Prace nad projektem wstrzymano i nie zapowiada się na to, by zespół miał prędko wrócić do pracy.

O projekcie usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2021 roku. Fabuła miała zaoferować nowe spojrzenie na postapokaliptyczny świat 5 lat po wydarzeniach z New Vegas. Jak wskazuje tytuł, gracze odwiedziliby tereny Nowego Meksyku. Wedle zapowiedzi, skala modyfikacji miała przypominać raczej samodzielne DLC aniżeli fanowski projekt.

Nuevo Mexico cieszyło się sporym zainteresowaniem wśród społeczności Fallouta.Zobacz na YouTube

Zapowiadało się więc bardzo ambitnie, ale brak nowych wieści w mediach społecznościowych i „martwy” kanał YouTube nie napawały optymizmem. Po długim okresie ciszy bieżącą sytuację moda opisał przedstawiciel zespołu na Discordzie.

Projekt został wstrzymany na jakiś czas, a Zapshock [jeden z twórców - dop. red] zdecydował się wycofać z aktywnego udzielania się wśród społeczności” - czytamy w komunikacie cytowanym przez VG247. Oddzielny komunikat wydany dla redakcji wydaje się sugerować, że przyczyną wstrzymania prac są problemy osobiste wspomnianego Zapshocka. W żadnym wpisie nie padła jednak informacja o oficjalnym porzuceniu prac.

Przyszłość modyfikacji stoi więc pod znakiem zapytania. Przechodząc do bardziej optymistycznych wieści: w lepszej sytuacji jest ekipa pracująca nad Fallout: London - równie dużego moda, ale tworzonego na fundamentach Fallouta 4. Twórcy udzielili niedawno obszernego wywiadu, w którym poinformowali, że w wydaniu tytułu pomoże polski GOG.

Zobacz także