Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Z „Mission: Impossible” do Harry’ego Pottera. Simon Pegg wystąpi w Hogwarts Legacy

Ujawniono obsadę gry.

Warner Bros. Games ujawniło obsadę aktorską gry Hogwarts Legacy. W rolę niezbyt pracowitego dyrektora szkoły wcieli się Simon Pegg, znany choćby z nowszych odsłon serii „Mission: Impossible”.

Brytyjski aktor to Phineas Nigellus Black, opisywany jako leniwy i nieuprzejmy służbista, znienawidzony przez uczniów i pochodzący z długiej linii członków domu Slytherin. Postać służy także nawiązanie do „głównych” książek J. K. Rowling, gdzie pojawiał się jego krewny, Sirius Black.

Bohater lub bohaterka gracza otrzyma głos Sebastiana Crofta (młody Eddard Stark w „Grze o Tron”) lub Amelii Gething („Emily”). To raczej mało znane nazwiska, na początku kariery.

Jest też Lesley Nicol (kucharka w „Downton Abbey”) jako profesor Matilda Weasley, ważna postać dla osób wybierających dom Gryffindoru. Do tego Kandace Caine z „Ludzkiej Stonogi 2” jako jedna z nauczycielek oraz Sohm Kapila z „Mumii” jako Satyavati Shah, profesor astronomii.

Uwagę zwraca między innymi Luke Youngblood, który wcielał się w Lee Jordana w dwóch częściach filmowego „Harry'ego Pottera”. Teraz będzie jednym ze studentów z domu Ravenclaw. Podwójną rolę otrzymał za to Jason Anthony („Ms. Marvel”), jako duch domu Gryffindor oraz Tiara Przydziału.

Brakuje zapewne większych nazwisk, poza wspomnianym Peggiem. Wszystkie wymienione głosy usłyszymy także w polskiej wersji, ponieważ zabraknie dubbingu - otrzymamy tylko przetłumaczone napisy. Hogwarts Legacy debiutuje 10 lutego na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze