Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Z Elden Ring wycięto system znany z Dark Souls - ujawniają pliki gry

Rangi we frakcjach.

Wygląda na to, że w Elden Ring mógł pojawić się system rang, który znany jest z serii Dark Souls. Pozostałości podobnego rozwiązania odnaleziono w plikach gry.

Dla niewtajemniczonych: w słynnej trylogii od studia From Software gracze mogą dołączyć do jednego z dwóch ugrupowań - Darkwraiths skupiają się na polowaniu na innych użytkowników, zaś Darkmoon zajmują się karaniem tych pierwszych.

W obu frakcjach (zwanych Covenants) można awansować w hierarchii, co odblokowuje możliwość zdobycia dodatkowych zaklęć oraz unikalnego uzbrojenia, które są nagrodą za wykonywanie określonych czynności w PvP czy kooperacji.

W Elden Ring też występują dwa ugrupowania, które oferują wyposażenie powiązane z atakowaniem innych graczy, ale nie ma systemu rang - w zamian są zadania poboczne. Internauta StrayKurtis w plikach tytułu natrafił jednak na pozostałości rozwiązania.

Użytkownik znalazł kilka wiadomości, które miały zapewne wyświetlać się graczowi. Każda informuje o awansowaniu na kolejny stopień w hierarchii. Serwis PC Gamer spekuluje, że poszczególne poziomy mogą odnosić się do kilku przedmiotów, które są już w produkcji.

Nie jest jasne, dlaczego From Software zrezygnowało z omawianego systemu. Nie można jednak wykluczyć, że deweloperzy w przyszłości zaimplementują rozwiązanie w formie popremierowej aktualizacji lub dodatku.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze