Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

YouTube szykuje konkurencję dla serwisu Twitch.tv - raport

Streaming dla graczy.

Latem ubiegłego roku informowaliśmy, że Google jest zainteresowane przejęciem serwisu Twitch.tv za około miliard dolarów.

Transakcja nie doszła jednak do skutku, ponieważ lepsze warunki zaoferował Amazon. Teraz gigant rynku internetowego ma inne rozwiązanie: zbudować od podstaw konkurencyjną platformę - YouTube Live.

Takie informacje miały przekazać anonimowe źródła serwisu Daily Dot, więc należy je traktować jako nieoficjalne. Ogłoszenie planowane jest podobno na tegoroczne targi E3 (16-18 czerwca).

Google jest rzekomo zaangażowane w zbudowanie silnej platformy, przy której pracuje już zespół 50 inżynierów. Serwis ma koncentrować się na esporcie, zdobywającym coraz większą popularność na całym świecie.

Ogłoszenie na E3 sugeruje także, że YouTube zamierza blisko współpracować z branżą gier wideo, co może oznaczać większe umowy w przyszłości.

Twitch zyskał w ostatnich latach gigantyczną popularność. W 2011 roku serwis odwiedzało 5 mln osób miesięczne, lecz rok później było to już 20 milionów. Teraz witryna odpowiada nawet za 1,35 procent ruchu w Internecie w godzinach szczytu w Stanach Zjednoczonych.

Twitch zarabia na emitowanych reklamach oraz na subskrypcjach - fani określonych kanałów mogą zdecydować się na uiszczenie około 5 dolarów miesięcznie, by wspierać ulubionych „prezenterów”.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze