Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox Play Anywhere jednak nie dla wszystkich gier Microsoftu

Wydawca zmienia zdanie.

Microsoft zmienił kluczowy wpis w opisie usługi Xbox Play Anywhere. Najnowsza wersja sugeruje, że jednak nie wszystkie pozycje tego wydawcy będą dostępne w ramach tej funkcji.

Przypomnijmy: dzięki debiutującej 13 września opcji, każda cyfrowa wersja gry będzie dostępna do pobrania na dowolnym urządzeniu z rodziny Xbox One i Windows 10.

Postępy w rozgrywce można będzie przenosić między platformami, podobnie jak wszystkie dokupywane rozszerzenia DLC. W jednym momencie uruchomimy jednak tylko jednę wersję.

Dotychczas na oficjalnym blogu firmy sugerowano, że oferta obejmie wszystkie nowe tytuły first-party, czyli wydawane i finansowane przez Microsoft Studios.

Teraz wpis zmodyfikowano, wprowadzając kluczową poprawkę: „Każdy tytuł Microsoft Studios pokazany na scenie podczas konferencji E3 w tym roku będzie wspierał Xbox Play Anywhere” - napisano.

Wygląd więc na to, że producent nadal rezerwuje część tytułów na wyłączność dla konsoli, co wydaje się być logiczne - zwłaszcza w obliczu premiery Xbox Scorpio w przyszłym roku.

Zestawienie wszystkich wspieranych produkcji oferuje nasza lista gier Play Anywhere na PC i Xbox One.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze