Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox One otrzymało opcję ustawienia dowolnego obrazka profilowego

W ramach nowej aktualizacji.

Microsoft opublikował kolejną aktualizację oprogramowania Xbox One. Łatka wprowadza ujawnioną w marcu funkcję pozwalającą ustawić dowolny obrazek w profilu użytkownika.

Grafikę można wgrać za pomocą samej konsoli, komputera z systemem Windows 10 lub urządzenia mobilnego.

Podobnie można zmienić ilustracje zdobiące profil oraz tło w Klubie, czyli grupie zrzeszającej graczy o podobnych upodobaniach. Należy jednak pamiętać, że obrazki muszą być zgodne z regulaminem Microsoftu - nie mogą więc przedstawiać wulgarnych treści.

Dotychczas z funkcji korzystać mogli wyłącznie uczestnicy programu Preview, w ramach którego udostępniane są testowe wersje kolejnych aktualizacji.

To jednak nie wszystkie nowości, ponieważ dodano także opcję transmitowania rozgrywki za pośrednictwem serwisu Mixer przez maksymalnie czwórkę osób.

Major Nelson już zmienił swój obrazek profilowy

Jest także możliwość przypisania konta do konkretnego kontrolera. Dzięki temu włączając dany pad automatycznie logujemy się na powiązany z urządzeniem profil.

Łatka rozszerzyła również turnieje toczone w ramach Areny o zmagania w bijatyce Killer Instict. Do tego funkcja tworzenia własnych zawodów z poziomu konsoli - organizator decyduje między innymi o nazwie, czasie trwania i regułach rywalizacji.

Aktualizacji doczekała się też mobilna aplikacja. Posiadacze smartfonów i tabletów mogą przeglądać katalog gier dostępnych w ofercie Xbox Game Pass, a także rozpocząć pobieranie wybranych tytułów.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze