Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wyciekły informacje i screeny z Redfall - nowej gry twórców Dishonored

Połączenie Borderlands i Breath of the Wild.

W sieci pojawiły się screeny i informacje z Redfall - zapowiedzianego na tegorocznym E3 nowego tytułu od studia Arkane. Materiały pochodzą z wczesnej wersji projektu i nie odzwierciedlają finalnej produkcji.

Obrazki - a raczej zdjęcia monitora z włączoną grą - najpierw opublikowano w serwisie Imgur. Wpis już jednak usunięto, ale w mediach społecznościowych internauci regularnie udostępniają kopie obrazków - w tym na forum Reddit, gdzie przedstawiono też szczegóły o pozycji, pochodzące najpewniej z testów.

Tytuł określany jest jako połączenie Borderlands i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Gra zaoferuje otwarty świat, który zwiedzimy płynnie, bez ekranów ładowania niczym w wymienionej Zeldzie, czy Ghost of Tsushima. Rozmiar mapy jest podobno porównywalny z tą znaną z produkcji studia Sucker Punch lub Fallout 76.

Poza głównym wątkiem fabularnym pojawi się szereg historii pobocznych i misji. Pod względem rozgrywki pozycja przypomina rzekomo serię Borderlands, ale pojawi się opcja realizowania zadań po cichu.

Redfall można ukończyć w kooperacji lub w pojedynkę, choć w drugim przypadku brakujących graczy nie zastąpi sztuczna inteligencja. W trakcie przygody natkniemy się jednak na postacie niezależne.

Aktualnie do wyboru jest sześciu herosów, każdy o unikalnych umiejętnościach - jeden dysponuje ptakiem, który działa niczym dron, a inny potrafi teleportować się na krótkie dystanse, jak w cyklu Dishonored. Wśród wrogów są ludzie i wampiry, nie zabraknie również potyczek z bossami. Do tego różne rodzaje broni.

Redfall ukaże się latem 2022 roku na PC i Xbox Series X/S. Akcję osadzono w tytułowym miasteczku, opanowanym przez wampiry, które zablokowały światło słoneczne i odcięły teren z mieszkańcami od świata zewnętrznego.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze