Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wszyscy gracze skorzystają na kupnie Bethesdy przez Microsoft - twierdzi założyciel studia

"To umowa pozytywna dla obu stron".

Założyciel Bethesdy, Christopher Weaver, wypowiedział się o kupnie Zenimax Media przez Microsoft. Stwierdził, że opiewająca na 7,5 miliarda dolarów transakcja przysłuży się wszystkim graczom.

W wywiadzie dla Inverse, Weaver powiedział, że „Sony nie może zdobyć tego, co już ma Microsoft”, dodając, że na świecie „jest pewna ograniczona liczba zaufanych studiów AAA”.

- Myślę, że to niezwykle interesujące przejęcie, i to dla dwóch stron umowy. Microsoft powiększa swoją grupę studiów o jedne z najbardziej doświadczonych firm w branży elektronicznej rozrywki, a Bethesda może skoncentrować swoją moc twórczą na tytułach, które będą zasilać listę premier Microsoftu - tłumaczy założyciel Bethesdy.

Weaver uważa, że kupno Bungie przyczyniło się do sukcesu marki Xbox, a wzmocnienie tytułów Microsoftu o dzieła tak ważnych studiów to „powtórzenie jednej z najlepszych decyzji” podjętych przez koncern z Redmond.

- Jeśli ta strategia się sprawdzi, to będzie świetny kontratak wymierzony w Sony. Gracze z całego świata skorzystają na tej umowie. Życzę im jak najlepiej.

Przypomnijmy, że do Zenimax Media - a więc teraz również do Microsoftu - należy nie tylko Bethesda, ale i między innymi id Software, Arkane Studios, MachineGames czy Tango Gameworks.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze