Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Współtwórca serii Call of Duty dołączył do Epic Games

Jason West wraca do branży.

Jason West, a więc współzałożyciel Infinity Ward i Respawn Entertainment - studiów odpowiedzialnych za powstanie odpowiednio serii Call of Duty i Titanfall - dołączył do Epic Games.

O fakcie poinformował Geoff Keighley - dziennikarz, który słynie między innymi z organizacji gali The Game Awards. We wpisie opublikowanym na Twitterze ujawnił, że deweloper od miesiąca pracuje dla twórców Fortnite.

Nie jest jednak jasne, czym dokładnie w Epic Games zajmie się współzałożyciel Infinity Ward i Respawn. Niewykluczone jednak, że pomoże studiu, które od niedawna prowadzi własną platformę dystrybucji cyfrowej, w przygotowaniu kolejnej dużej produkcji.

Dołączając do ekipy odpowiedzialnej za silnik Unreal Engine, West wraca z emerytury. W 2013 roku odszedł z branży gier - jednym z przedstawianych wówczas przez dewelopera powodów były względy rodzinne.

W 2002 roku mężczyzna, wspólnie z Vincem Zampellą, założył Infinity Ward, zespół, który stworzył Call of Duty - cieszącą się dużą popularnością serię, stanowiącą obecnie jeden z najważniejszych elementów działalności Activision Blizzard.

Po konflikcie z właścicielem, panowie odeszli i sformowali nowe studio - Respawn Entertainment. West nie był jednak zaangażowany w bezpośrednie prace nad pierwszym projektem ekipy, czyli strzelanką Titanfall.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze