Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Współscenarzysta Half-Life 2 wrócił do Valve

Erik Wolpaw ponownie zatrudniony.

Po niespełna dwuletniej przerwie, do studia Valve powrócił Erik Wolpaw - współscenarzysta Half-Life 2 odpowiadający za powstanie fabuły dwóch dodatkowych epizodów strzelanki.

Tyler McVicker, który śledzi informacje związane z twórcami platformy Steam, na Twitterze opublikował kopię maila od szefa firmy, Gabe'a Newella. W wiadomości datowanej na 4 stycznia menedżer ujawnił, że projektant pracujący przy przygodach Gordona Freemana ponownie jest członkiem zespołu.

To jednak nie wszystko, ponieważ dziennikarze serwisu ShackNews zauważyli, że w napisach końcowych wydanej w listopadzie karcianki Artifact - nowej gry Valve - pojawia się nazwisko Wolpawa. To oznacza, że jest zatrudniony w studiu od kilku miesięcy.

Cover image for YouTube videoArtifact Credits

Deweloper opuścił szeregi amerykańskiej firmy w lutym 2017 roku, choć wówczas nie przedstawił powodów swojej decyzji. Warto zaznaczyć, że był odpowiedzialny także za scenariusze dwóch części logicznej serii Portal.

Na razie nie jest jednak jasne, co dokładnie oznacza powrót Wolpawa. Niewykluczone, że Valve zamierza przygotować kolejną dużą produkcję, którą może być następna odsłona Half-Life lub wspomnianego Portal.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Half-Life 2

PS3, Xbox 360, Xbox, PC

Half-Life 2: Episode One

Video Game

See 1 more

Half-Life 2: Episode Two

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze