Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Scenarzysta gier z serii Portal i Half-Life odchodzi z Valve

Erik Wolpaw rezygnuje z pracy.

Scenarzysta dwóch odsłon logicznej serii Portal - Erik Wolpaw - postanowił odejść ze studia Valve.

O podjętej decyzji poinformował we wpisie opublikowanym na swoim profilu w serwisie Facebook (dzięki, Valve News Network). Nie podał jednak powodów, dla których zrezygnował z pracy w amerykańskim zespole.

Erik Wolpaw

Warto wspomnieć, że Portal nie jest jedynym cyklem, nad którym pracował Wolpaw. W przeszłości zaangażowany był w tworzenie fabuły Left 4 Dead oraz dwóch epizodów do Half-Life 2.

Nim dołączył do Valve, napisał scenariusz platformowego Psychonauts. Obecnie pomaga ekipie Double Fine Productions w przygotowaniu kontynuacji gry.

We wpisie opublikowanym na koncie Valve News Network w serwisie Twitter pojawiła się informacja, że wraz z Wolpawem odszedł inny scenarzysta - Jay Pinkerton. Sam zainteresowany jednak zaprzeczył, podkreślając, że nadal pracuje w studiu Gabe'a Newella.

Warto wspomnieć, że w styczniu ubiegłego roku szeregi zespołu opuścił Marc Laidlaw - człowiek odpowiedzialny za fabułę gier z serii Half-Life.

„Powód jest prosty, jestem już po prostu stary, a przynajmniej starszawy. Kiedy dołączyłem do Valve w 1997 roku wołali na mnie: stary Laidlaw” - wyjaśniał wówczas autor.

Dowodzone przez Gabe'a Newella studio obecnie pracuje nad trzema „pełnowymiarowymi” produkcjami VR. Szczegóły na temat poszczególnych projektów nie są jednak znane.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze