Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wormsy dostaną własne NFT pomimo dezaprobaty części Team17

Nie trafią jednak do gier.

Wydawca Team17 zapowiedział powstanie NFT na bazie serii Worms. Projekt MetaWorms ogłoszono pomimo wewnętrznej dezaprobaty części pracowników i współpracowników firmy.

Kontrowersyjna inicjatywa spotkała się również z negatywnym odzewem w mediach społecznościowych oraz na oficjalnym serwerze Discord. Podobnie krytyczne komentarze kierowano wcześniej między innymi w stronę NFT z gier Ubisoftu.

Poproszone o komentarz Team17 wyjaśniło, że za stworzenie MetaWorms odpowiada Reality Gaming Group. Przedstawiciel firmy przekazał, że nie ma planów wprowadzenia mechaniki NFT bezpośrednio do gier, a udzielona licencja obejmuje jedynie sprzedaż kolekcjonerskich grafik, podobnych do fizycznych gadżetów.

Kolekcja MetaWorms obejmuje losowo generowane grafiki, przedstawiające sympatyczne dżdżownice z różnych odsłon serii

Według zapowiedzi NFT są ekologiczne, a energia elektryczna, jakiej potrzebuje projekt, jest porównywalna „ze średnim rocznym zużyciem prądu przez czajniki w jedenastu gospodarstwach domowych”. Część dochodów ze sprzedaży grafik trafi również do proekologicznej fundacji Coin 4 Planet.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze