Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Worms: Clan Wars bez dodatków DLC, ze wsparciem dla Warsztatu Steam

Gracze stworzą własne przedmioty, bronie i mapy.

Worms: Clan Wars nie doczeka się po premierze żadnych płatnych dodatków. Twórcy chcą, by nową zawartość tworzyli użytkownicy, dlatego gra będzie zintegrowana z Warsztatem Steam - informuje Strategy Informer.

Pierwsza odsłona serii Worms zadebiutowała 19 lat temu

- Nie mamy żadnych planów związanych z DLC, niczego nie ukrywamy. Zamiast tego, oferujemy pełne wsparcie dla Warsztatu Steam, by użytkownicy mogli produkować własne przedmioty, głosy, stroje klanowe i dzielić się tym wszystkim - powiedział Gavin Hood ze studia Team 17.

- Po premierze mamy zamiar udostępnić także zestaw narzędzi do tworzenia misji, by mogli samodzielnie tworzyć jeszcze więcej elementów - dodał deweloper.

Wykreowane przez graczy dodatki wykorzystywane będą zarówno w trybie dla wielu graczy, jak też w samotnych zmaganiach z komputerowym przeciwnikiem.

Przypomnijmy, Warsztat Steam to zintegrowana z platformą od Valve usługa pozwalająca w łatwy sposób tworzyć i udostępniać dodatkową zawartość do niektórych tytułów. Jedne z bardziej znanych produkcji wykorzystujących możliwości Warsztatu to chociażby The Elder Scrolls V: Skyrim i Team Fortress 2.

Worm: Clan Wars zostało zapowiedziane pod koniec czerwca. Najnowsza odsłona zręcznościowych bitew pomiędzy drużynami robaków ukaże się jeszcze przed końcem roku na PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze