Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

World War Z dostanie wiele nowości - zapowiedziano dodatek Aftermath

Nowe postacie, lokacje i widok FPP.

  • Dodatek Aftermath do World War Z przeprojektuje system walki wręcz
  • Pojawią się nowe postacie i kolejna klasa postaci
  • Gra zostanie zoptymalizowana pod kątem PS5 i Xbox Series X/S

W ramach IGN Expo Summer of Gaming - imprezie towarzyszącej targom E3 - zapowiedziano Aftermath, czyli duże rozszerzenie do sieciowego World War Z. Dodatek ukaże się jeszcze w tym roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Do produkcji trafią między innymi trzy lokacje: Rzym, Watykan i rosyjska Kamczatka. Na mapach zagramy w pojedynkę - wówczas dołączą towarzysze sterowani przez sztuczną inteligencję - lub wraz z maksymalnie trzema innymi użytkownikami.

W planach również trzy kolejne postacie oraz nowe rodzaje zombie, wśród których znajdą się żywe trupy szczurów. Twórcy przygotowują też niedostępną wcześniej klasę: Vanguard.

Deweloperzy obiecują przeprojektowany system walki wręcz. Odświeżony mechanizm pozwoli używać dwóch broni jednocześnie, nie zabraknie także dodatkowych ataków i bonusów (tak zwanych perków). Poza tym pojawi się opcja zabawy w perspektywie pierwszoosobowej.

Gra zostanie też zoptymalizowana pod kątem PS5 i Xbox Series X/S, na których zadziała w 4K i 60 FPS. Ponadto na nowych konsolach i PC produkcja otrzyma po premierze nowy tryb rozgrywki - Horde XL. W wariancie na ekranie wyświetlą się setki zombie, co nie byłoby możliwe na starszych urządzeniach.

Cenę dodatku Aftermath ustalono na równowartość 19,99 dolarów dla posiadaczy bazowego World War Z, ale pojawi się opcja kupna rozszerzenia osobno - w pakiecie z podstawową produkcją - za 39,99 dolarów.

Zobacz wszystkie wiadomości z E3 2021

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze