Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Windows 10 zadebiutuje 29 lipca

Posiadacze Windows 7 i 8.1 mogą już „rezerwować” swoje kopie.

Microsoft ogłosił, że Windows 10 zadebiutuje 29 lipca tego roku, także jako darmowa aktualizacja dla użytkowników starszych wersji systemu operacyjnego.

W planach jest szeroka integracja urządzeń

Część posiadaczy Windows 7 i 8.1 zauważyła zapewne, że na dole ekranu pojawiła się nowa ikona, służąca do „zarezerwowania swojego egzemplarza”.

Wystarczy kliknąć i podać adres email, a powiadomienie o dostępie do aktualizacji otrzymamy automatycznie. Więcej szczegółów znaleźć można na oficjalnej stronie.

Amerykańska korporacja ma ambitne plany dla Windows 10. Systemi zastąpi Windows 8 i zadziała na wielu urządzeniach, co wymusiło niskie wymagania sprzętowe i bezproblemową instalację - w ramach prostej aktualizacji.

System ma połączyć wszystkie platformy za sprawą uniwersalnych aplikacji. Będzie dostępny zarówno na telefonach, tabletach, laptopach, jak też komputerach stacjonarnych. Różnice pojawią się oczywiście w stylu obsługi i wyglądzie interfejsu.

Wśród nowości znaleźć można aplikację Xbox i szerszą integrację z konsolą, wirtualną asystentkę Cortanę, przeglądarkę Microsoft Edge czy nową wersję pakietu Office.

Przegląd nowości

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze