Skip to main content

Wielki sukces Splatoon 3. To najszybciej sprzedająca się gra na Switch

Rekord w Japonii.

Jeśli mowa o Splatoon 3 w Japonii, jeszcze żadna gra na Nintendo Switch nie sprzedawała się równie szybko. Wystarczyły trzy dni, by fani sięgnęli po 3,45 mln egzemplarzy sieciowej strzelanki.

Rezultatami pochwaliło się Nintendo, podsumowując sprzedaż zarówno w pudełkach, jak i cyfrowo. Tytuł ukazał się 9 września. To nie wszystko. Jak bowiem podsumowuje serwis Game Data Library, mamy być może do czynienia z najlepszym debiutem w Japonii w historii, bez względu na platformę.

Poprzednim rekordem mogło pochwalić się Animal Crossing: New Horizons, notujące 2,8 mln egzemplarzy - ale w dziesięć dni. To nie tylko ponad 600 tys. mniej, ale i cały tydzień dłużej.

Jak widać, brak znaczących innowacji w rozgrywce nie przeszkodził. Ponownie lądujemy w pokręconym świecie, gdzie humanoidalne stworki zwane Inklingami i Octolingami strzelają się farbami i pływają w kolorowych kałużach, zmieniając się w ośmiorniczkowe formy.

Przed Nintendo jeszcze nieco pracy. Gracze coraz częściej donoszą bowiem o błędach, takich jak... brak możliwości strzelania, czego nie naprawia nawet restart konsoli. W trybie Salmon Run znika za to wielka ryba, co uniemożliwia wygranie meczu.

Zobacz także