Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo banuje cheaterów w Splatoon 3 jeszcze przed premierą gry

Zablokowani gracze utracili dostęp także do Splatoon 2.

Splatoon 3 zadebiutuje dopiero we wrześniu, ale Nintendo już zbanowało część graczy, którzy używali modów do wersji demonstracyjnej.

Jak informuje serwis Kotaku, demo było dostępne w dniach 27-28 sierpnia i pozwalało graczom eksperymentować z różnymi kombinacjami postaci oraz wyposażenia na specjalnej mapie treningowej. Część graczy ze zmodyfikowanymi konsolami spróbowała uzyskać dostęp do zablokowanej w demie zawartości i w efekcie zostali zbanowani.

Według dataminera o pseudonimie OatmealDome, zabezpieczenie antycheaterskie było aktywne w wersji poglądowej i konsole osób modujących grę zostały zablokowane. Nie wiadomo na ten moment, czy otrzymały pełną blokadę na wszystkie usługi Nintendo Switch Online.

OatmealDome wspomina, że zbanowane osoby nie mogą grać też w Splatoon 2. „Tym razem Nintendo bierze sprawę oszustów poważnie. Splatoon 1 i 2 w momencie premiery nie miały żadnych zabezpieczeń przed cheaterami” - daje ekspert.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze