Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fan kupił akcje Nintendo, by narzekać na brak skinów w Splatoon 3

Pojawił się na spotkaniu z zarządem.

Wyjątkowo zdeterminowany fan Nintendo kupił udziały firmy za ponad 3,5 tys. dolarów, by na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy móc narzekać na preferencyjne traktowanie kobiet w kwestii modyfikowania wyglądu postaci w Splatoon 3.

Jest to zapewne jedno z tych zdań, których nigdy nie spodziewaliśmy się napisać. Uwagę na sprawę zwrócił użytkownik „NStyles” na Twitterze. Ten donosi, że sesja pytań i odpowiedzi z zarządem odbyła się z pewnym problemami, ponieważ jeden z uczestników głośno narzekał na strzelankę.

Jeden z fanów miał podobno sporo do powiedzenia na temat faktu, że kobiece postacie w Splatoon 3 mają dużo więcej opcji modyfikowania wyglądu, w porównaniu z mężczyznami, w przypadku których zakres możliwości jest dużo bardziej ograniczony.

Wywód był na tyle długi, że zareagował sam Shunturo Furukawa, obecny dyrektor generalny Nintendo. Menedżer zwrócił uwagę graczowi, że jego „pytanie” jest zbyt długie. Zarzuty zostały następnie całkowicie zignorowane, co sprawiło, że mężczyzna znów zabrał głos i kontynuował monolog.

Furukawa nie stracił zimnej krwi. „Dziękujemy za zainteresowanie naszą grą. Doceniamy twoją cenną opinię” - odparł.

Wkrótce później na Twitterze znalazł się niejaki „Haruikatako”, identyfikując siebie jako opisywanego akcjonariusza, który wywołał zamieszanie na spotkaniu. Jak ujawnił, kupił akcje za 3750 dolarów (ok. 14,5 tys. zł), by móc udział wziąć w zebraniu.

Ale czy to na pewno on? Brzmi wiarygodnie, ponieważ sam zaangażowany opublikował też zdjęcia licznych... listów, które wysłał do Nintendo właśnie w tej sprawie, włącznie z poglądowymi ilustracjami. Nigdy nie otrzymał odpowiedzi, co skłoniło go właśnie do sięgnięcia po bardziej radykalny - i droższy - krok. Jak przyznaje, nawet jego rodzice doradzali podobno, by dał sobie spokój, lecz nie posłuchał.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Splatoon 3

Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze