Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Malowanie i strzelanie - ujawniono datę premiery Splatoon 3

Jest też nowy zwiastun.

Nintendo podało datę premiery Splatoon 3, czyli kolejnego tytułu oczekiwanego przez posiadaczy Switcha. Gra ukaże się 9 września.

Podstawowe założenia rozgrywki nie uległy większym zmianom względem poprzednich części. Produkcja to strzelanka, w której zamiast tradycyjnej broni posługujemy się pistoletami i innymi gadżetami strzelającymi farbą.

To nie wszystko, ponieważ pokazano gameplay z sieciowego trybu Turf War. W powracającym wariancie rywalizują dwie czteroosobowe drużyny, a celem zmagań jest pokrycie jak największego terenu kolorem przypisanym do zespołu.

W materiale zaprezentowano między innymi broń, która nie była dostępna w poprzednich odsłonach. Mowa o łuku Stinger, który potrafi strzelać farbą zarówno w pionie, jak i poziomie.

Splatoon 3 zaoferuje nie tylko rozgrywkę sieciową, ale również kampanię fabularną, w której pomożemy Agentowi 3 w starciu z Octarianami. Do tego tryb kooperacji o nazwie Salmon Run z walkami przeciwko falom wrogów.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze