Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wiedźmin w Fortnite. Geralt dołącza do grywalnych postaci

To nie jest fanowski trailer.

Jeżeli istnieje na świecie ktoś, kto zwlekał z zagraniem w Fortnite do czasu, gdy twórcy dodadzą Geralta, mamy dobre wieści - można już instalować battle royale od Epic Games. Wiedźmin dołączył do grona grywalnych postaci.

Stało się to w rozdziale 4., który rozpoczyna się dzisiaj, 4 grudnia. Jak można się domyślić, przeniesiono do gry wersję Geralta z Wiedźmina 3, w ikonicznej zbroi z początku gry. Tak jak wszystke inne postacie, Geralt biega z karabinem, pistoletem lub jakimikolwiek innymi znalezionymi na mapie gadżetami - nie ma „specjalnych” zdolności.

Geralt jest skinem specjalnym i zostanie udostępniony dopiero w dalszej części 1. sezonu nowego rozdziału. Najprawdopodobniej trzeba będzie wykonać serię questów, ale żeby w ogóle mieć do nich dostęp, konieczne będzie wykupienie Karnetu Bojowego. Wiedźmin z pewnością otrzyma pakiet stosownych emotek (np. animację rzucania Znaku), a jego „plecakiem” będą miecze.

Tak, ta postać z różowym młotkiem to naprawdę Geralt

Obok Geralta, w nowym rozdziale pojawia się też Doomguy, a więc główny bohater serii Doom - a także, klasycznie już, szereg innych postaci, zaprojektowanych przez Epic Games. Kolorowe battle royale już od dawna jest swoistego rodzaju multiwersum, w którym spotykają się postacie z różnych gier, a także prawdziwi sportowcy, piosenkarze i inni celebryci.

W Fortnite można już zagrać chociażby jako LeBron James, Ariana Grande, Harry Kane, Lara Croft, Kratos, Ezio, John Wick, Ninja (streamer), Travis Scott, Marshmello, Bruno Mars, Marco Reus, Dwayne „The Rock” Johnson, Norman Reedus, Batman, Thanos, Ellen Ripley czy Nathan Drake.

Nowy rozdział to mnóstwo innych niespodzianek. Otrzymujemy nową mapę, możliwość prowadzenia motocykli, sporo nowych broni i gadżetów, a także mechanikę przejmowania terytorium na wyspie. Postacie sprawniej przeskakują też przez przeszkody.

Read this next