Skip to main content

Metallica i tryb PvP zmierzają do muzycznego festiwalu Fortnite

Nowości w 4. sezonie festiwalu.

Epic Games oficjalnie poinformowało, jakie nowości czekają na graczy w muzycznym trybie Frotnite Festival. Jak się okazuje, gwiazdą nowego sezonu będzie słynna hardrockowa grupa Metallica, a do gry trafi moduł PvP, naturalnie z zasadami przypominającymi battle royale.

Nad Fortnite Festival szaleje burza! James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett oraz Robert Trujillo z Metalliki są ikonami Sezonu 4 Fortnite Festival” - możemy przeczytać w ogłoszeniu opublikowanym na oficjalnej stronie gry. „Dzięki Ścieżce Nagród Premium otrzymacie w miarę postępów dostęp do dodatkowej puli metalowych nagród! Rozsiądźcie się przy Zestawie TAMA Larsa, żeby spuścić łomot talerzom Zildjian lub odziejcie się w stroje Jamesa, Larsa, Kirka i Roberta”.

Zobacz na YouTube

Sezon 4 rozpocznie się 13 czerwca wraz z wprowadzeniem patcha 30.10 i potrwa do 16 sierpnia. Ujawniono, że na start sezonu do gry trafi 9 nowych piosenek. Trzy z nich to oryginale dzieła kompozytorów z Epic Games, podczas gdy pozostałe pochodząi z repertuaru zespołu Metallica. Kolejne mają zostać dodane w trakcie trwania sezonu, ale obecna lista przedstawia się następująco:

  • Epic Games - S.O.M.P
  • Epic Games - The Night Porter (Winnage)
  • Epic Games - Dreamer
  • Metallica - Enter Sandman
  • Metallica - Fuel
  • Metallica - Master of Puppets
  • Metallica - Ride the Lightning
  • Metallica - The Unforgiven
  • Metallica - Wherever I May Roam

Oprócz nowych utworów pojawi się także całkowicie nowy tryb Sceny Starcia, który dołączy do Sceny Jamowej i Sceny Głównej. W każdej rozgrywce Sceny Starcia brać będzie udział 16 graczy, rywalizujących o jak najwyższy wynik ogrywając ten sam, losowo wybrany utwór. Pod każdym utworze zawodnicy z najmniejszą liczbą punktów są eliminowani z dalszej zabawy. Dodatkowo innym graczom można przeszkadzać poprzez wyprowadzanie ataków, które obniżają punkty i przerywają serię.

Naturalnie pojawi się także spora liczba nowych przedmiotów kosmetycznych, zarówno do kupienia za V-Dolce poprzez sklepik gry, jak i do odblokowania w festiwalowym karnecie bojowym. Mowa tu między innymi o strojach postaci wzorowanych na słynnych muzykach. Będą zarówno „normalne” wersje gwiazd, jak i fantastyczne warianty „Władcy Marionetek”.

Zobacz także