Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Weterani z Blizzarda zakładają nową firmę i dwa studia deweloperskie

Pod kierownictwem Mike'a Morhaime'a.

Mike Morhaime, były szef Blizzard Entertainment, który opuścił korporację w 2018 roku, założył razem z innymi weteranami Zamieci nową firmę.

W skład Dreamhaven wchodzą dwa studia - Moonshot Games i Secrect Doors. Nieznane są jeszcze żadne szczegóły na temat pierwszych gier, ale zdawkowe opisy obydwu zespołów sugerują nacisk na wspólną rozgrywkę z innymi użytkownikami.

Firma zamierza tworzyć raczej produkcje o niskim i średnim budżecie

Na czele studia Moonshot stoi Jason Chayes razem z Dustinem Browderem i Benem Thompsonem. Wszyscy pełnili wcześniej role producentów i dyrektorów projektów Hearthstone'a, StarCrafta 2 czy Heroes of the Storm.

Secret Door z kolei jest dowodzone przez Chrisa Sigaty, który pracował nad WarCraftem 3 i StarCraftem 2. Pomaga mu między innymi były dyrektor produkcji Hearthstone'a, Eric Dodds.

- Chcemy stworzyć bezpieczną przystań dla twórców, którzy szukają odpowiedniego miejsca, przyjaznego deweloperom, szanującego produkt i graczy, a nie skupiającego się na finansowej presji - powiedział Morhaime w rozmowie z VentureBeat.

- Czerpałem naprawdę mnóstwo radości z pracy w Blizzardzie, a wielu moich przyjaciół wciąż tam pracuje - dodał Jason Chayes. - Ale jest więcej rzeczy, które chcemy zrobić. Więcej historii do opowiedzenia i gier do stworzenia.

Komentarze