Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Weterani Blizzarda i Rockstara zakładają nowe studio

Pozyskali 5 mln dolarów.

Lost Lake Games z Seattle to nowe studio niezależne, założone przez weteranów z Blizzarda i Rockstara.

Wśród szóstki deweloperów znaleźli się James Phinney (dawniej główny projektant Diablo, Warcrafta 2 czy Starcrafta), Joe Pikop (twórca modeli postaci w Rockstar Games czy ArenaNet) oraz Mark Pottorf (programista rozgrywki H1Z1 czy Quantum Conundrum).

Zespół planuje skoncentrować się na projektach multiplatformowych i zdołał już nawet pozyskać 5 milionów dolarów finansowania od funduszu Bitkraft Ventures, koncentrującego się właśnie na grach i e-sporcie.

Gdzie to jezioro?

Zapowiedź powstania nowego, niezależnego zespołu z imponującym zabezpieczeniem w gotówce jest zapewne mile widziana w okresie trwającej konsolidacji. Kolejnym przykładem jest studio Gardens, którego powstanie także zostało dzisiaj ogłoszone.

W skład tego studia również wchodzi grupa doświadczonych twórców, którzy w przeszłości pracowali między innymi nad Journey, Remains of Edith Finch, Spider-Manem czy Skyrimem.

Nie znamy obecnie detali na temat szykowanych projektów, lecz w przypadku Gardens mowa o „współdzielonym świecie fantasy", a więc o sieciowym tytule.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze