Skip to main content

Wczesna wersja Horizon Forbidden West wyciekła do internetu

Pozwala zbadać grę od podstaw.

Do sieci wyciekła wersja alfa gry Horizon Forbidden West, co oznacza, że każdy obeznany technicznie internauta może sprawdzić, jak wyglądała gra na wczesnym etapie produkcji.

Jak informuje serwis Insider Gaming, testowa wersja tytułu pojawiła się kilka dni temu na stronie hakerskiej PSXHax. Internauci szybko odkryli, że pod plikiem „TestGame” kryje się alfa Horizon Forbidden West, która pierwotnie wysyłana była zapewne deweloperom pracującym nad grą zdalnie.

Każdy programista obeznany w silniku Decima, na którym zbudowano grę, może dostać się do wnętrza alfy, by zbadać produkcję od fundamentów. Bardziej dociekliwi gracze z pewnością wydobędą z niej sporo elementów i mechanik, które nie trafiły do ostatecznej wersji.

Końcówka 2022 roku nie należy do najszczęśliwszych okresów studia Guerrilla Games. Opublikowanie wczesnej wersji świeżo wydanej gry to bolesny cios, który z pewnością wpłynie na politykę pracy zdalnej w firmie. Dodajmy do tego jeszcze kolejny wyciek, który ujawnił, że powstaje podobno opracowywany przez zewnętrzne studio remake Horizon Zero Dawn.

Jakby tego było mało, Horizon Forbidden West zostało też najbardziej niedocenionym tytułem tegorocznego The Game Awards. Grę nominowano w aż siedmiu kategoriach, ale ostatecznie nie zdobyła ani jednej statuetki.

Serię Horizon czeka mimo wszystko całkiem bogata przyszłość. Podczas wspomnianej imprezy otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź dodatku The Burning Shores, który zadebiutuje na konsoli PlayStation 5 już 19 kwietnia. Prócz tego, całkiem niedawno potwierdziły się również pogłoski o Horizon multiplayer. Guerilla Games ogłosiło, że gra skupi się na rozgrywce w kooperacji.

Read this next