Skip to main content

Multiplayer w Horizon staje się faktem. Studio potwierdza prace

Polowanie w kooperacji.

Wygląda na to, że uniwersum serii Horizon wzbogaci się o produkcję z elementami kooperacji. Ogłoszenia pracy opublikowane przez studio Guerrilla Games ujawniły, że deweloper rozpoczął działania nad niezapowiedzianym tytułem sieciowym.

Na stronie internetowej studia pojawiły się dziś oferty pracy, powiązane z tajemniczym projektem online. Dowiadujemy się z nich, że poszukiwany jest między innymi starszy projektant systemu walki z maszynami, który - jak czytamy w ofercie - „zadba o projekt, zmiany oraz ulepszanie zachowania maszyn, charakterystycznych dla serii Horizon”.

Na liście znajdziemy także stanowisko starszego projektanta systemu walki dla postaci, którego zadaniem będzie „opracowanie unikalnych umiejętności, taktycznych wyborów oraz możliwości kooperacji dla wielu graczy”. Opis jasno wskazuje, że mamy do czynienia z produkcją multiplayer.

Nasz wewnętrzy zespół tworzy samodzielny projekt online w uniwersum Horizon. Gra zaoferuje zestaw postaci oraz unikalną stylistykę, by gracze mogli wspólnie przemierzać majestatyczny świat dziczy, znany z serii” - czytamy w tweecie studia.

W ramach przypomnienia, informacje o rozwoju serii w kierunku sieciowym otrzymaliśmy już w listopadzie, gdy na jaw wyszło, że Sony może mieć w planach stworzenie MMO w świecie Horizon, we współpracy z koreańskim studiem NCsoft. Nie jest jednak jasne, czy zamiary te są związane z ujawnionym tytułem kooperacyjnym.

Na szczęście dla fanów przygód Aloy, na następną odsłonę serii nie trzeba będzie długo czekać. Już 19 kwietnia na PlayStation 5 trafi Horizon Forbidden West Burning Shores - oficjalne rozszerzenie do odsłony z 2022 roku. Prócz tego, 22 lutego zadebiutuje Horizon Call of The Mountain, czyli samodzielna produkcja, zadedykowana platformie PlayStation VR2.

Zobacz także