Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wartile - RTS z figurkami i kartami zadebiutował w Early Access

Podboje wikingów.

Wczoraj w ramach programu Early Access na platformie Steam zadebiutowała wczesna wersja Wartile - strategii czasu rzeczywistego, którą wykonano w stylu gier planszowych z figurkami.

Cenę produkcji ustalono na około 77 zł. Docelowo tytuł ukaże się nie tylko na PC, ale też na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Daty premiery pełnego wydania jednak nie podano.

Starcie figurek

Nad Wartile pracuje duńskie studio Playwood Project Aps, które założył Michael Rud Jakobsen - były pracownik IO Interactive, zespołu odpowiedzialnego za powstanie serii Hitman.

W produkcji kierujemy jednostkami w formie figurek, biorąc udział w starciach toczonych na składającej się z pól mapie. Tytuł może więc budzić skojarzenia ze strategiami turowymi, ale zabawa rozgrywa się w czasie rzeczywistym.

Poszczególni podkomendni dysponują unikalnymi dla siebie zdolnościami. Żołnierzy można też wyposażyć w zdobyty podczas zmagań ekwipunek (broń i pancerze) oraz umiejętności.

Twórcy zaimplementowali też elementy z gier karcianych. Kolekcjonujemy więc karty, które mogą wpłynąć na daną jednostkę, zapewniając różnorodne bonusy ofensywne i defensywne.

Podczas starć istotną rolę odgrywa ukształtowanie mapy, na której toczy się bitwa. Przykładowo oddziały okupujące wyższe tereny uzyskają przewagę nad przeciwnikami.

Akcję osadzono w świecie fantasy, inspirowanym średniowieczem. We wczesnej wersji dostępna jest kampania fabularna, w której przejmujemy kontrolę nad wikingami dążącymi do podboju Skandynawii i Anglii. W planach są jeszcze misje z Anglikami, templariuszami, Persami i Rzymianami.

Poza trybem dla pojedynczego gracza, twórcy przygotowali multiplayer. Z innymi użytkownikami możemy toczyć boje lokalnie (na jednym komputerze) oraz przez sieć.

Tagi
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze