Skip to main content

W Star Wars Jedi Ocalały nie zabraknie nowych mechanik. Twórcy o szczegółach gry

Blastery, podwójne miecze i nie tylko.

Do premiery Star Wars Jedi Ocalały pozostały zaledwie trzy miesiące, studio Respawn Entertainment rusza więc z marketingiem gry. Z jednego z wywiadów dowiedzieliśmy się między innymi o odświeżonym systemie walki oraz nowych elementach rozgrywki.

Twórcy zdają sobie sprawę z tego, jak wielką rolę w sukcesie Star Wars Jedi Upadły Zakon odegrał satysfakcjonujący model rozgrywki. W sequelu pojawi się więc kilka usprawnień, które odświeżą systemy znane z poprzedniej odsłony. Mowa chociażby o mechanice postaw, dzięki którym gracz dopasuje taktykę walki pod konkretnego przeciwnika.

W grze mamy pięć w pełni dopracowanych postaw” - mówił Stig Asmussen, reżyser gry, w wywiadzie dla portalu Game Informer. „Wiele zależy od wroga, na którego się natkniesz. Korzystne jest stosowanie określonych typów postaw przeciwko konkretnym typom przeciwników, a gracz musi to rozgryźć. Wymaga to odpowiedniego wybadania oponenta oraz zrozumienia, którą bronią najlepiej zaatakować.”

Kontynuacja znacznie wzbogaci arsenał Cala Kestisa. Bohater skorzysta z dwóch mieczy, pojawi się także mechanika strzelania z blastera. Co więcej, możliwe będzie posługiwanie się bronią białą i dystansową jednocześnie. Od czego w końcu Jedi ma dwie ręce.

Od wydarzeń z pierwszej części minęło ponad 5 lat, a mrok wciąż jest wszechobecny. Cal Kestis to niekonwencjonalny rycerz Jedi, który musi korzystać z niekonwencjonalnych narzędzi. Co z tego, że Zakon Jedi spojrzałby na to nieprzychylnym okiem. By osiągnąć swój cel, Cal skorzysta z wszystkiego, czego będzie potrzebował” - wyjaśnia Asmussen.

W produkcji pojawią się także nowi bohaterowie, a wśród nich nieznany wcześniej towarzysz protagonisty - Bode Akun. Przy okazji powrócą również starzy znajomi, między innymi BD-1 oraz Cere Junda. Asmussen wspomniał też o usprawnionych mechanikach eksploracji, dzięki którym Cal będzie mógł pokonywać ogromne przeszkody, łącząc ze sobą kilka rodzajów umiejętności.

Nie zabraknie oczywiście nowych rodzajów przeciwników, zagadek środowiskowych oraz umiejętności bohatera. Przypomnijmy, że pełny potencjał gry poznamy już 17 marca 2023 roku, gdy zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Zobacz także