Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W remake'u Demon's Souls wybierzemy nawet zęby postaci - szczegóły kreatora

Plus: informacje o trybie fotograficznym.
  • Kreator w Demon's Souls pozwoli stworzyć 16 milionów różnych postaci
  • Wpłyniemy na wygląd różnych części ciała, w tym oczu, uszu, nos i ust
  • Tryb fotograficzny umożliwi zmienić pozycję postaci i zastosować filtry graficzne

Sony ujawniło szczegóły na temat kreatora postaci z remake'u Demon's Souls i udostępniło grafiki prezentujące narzędzie.

Koncern zapewnia, że zachowano większość funkcji z pierwowzoru, ale wprowadzono też szereg dodatkowych opcji. Edytor pozwoli stworzyć 16 milionów różnych kombinacji, choć użytkownicy otrzymają także możliwość wybrania jednego z predefiniowanych modeli bohatera.

Remake Demon's Souls - kreator postaci
Remake Demon's Souls - kreator postaci

Gracze zdecydują o wyglądzie skóry, twarzy, brwi, oczu, uszu, nosa, ust, szczęki, włosów, zarostu i tatuaży. Jeden z opublikowanych screenshotów ujawnia, że wybierzemy nawet rodzaj zębów kreowanego śmiałka.

Remake Demon's Souls - kreator postaci

Przedstawiono też informacje o trybie fotograficznym, który pojawi się w grze. Wariant umożliwi ustawienie postaci w określonej pozie i wykonanie zdjęcia w stylu selfie, w planach też funkcja ukrycia hełmu i broni noszonych przez podopiecznego oraz samego modelu bohatera.

Do tego standardowe opcje: przybliżenie i oddalenie obrazu oraz filtry wizualne. Co ciekawe, te ostatnie będzie można pozostawić aktywne w trakcie właściwej rozgrywki, dzięki czemu dostosujemy jasność, kontrast i barwy w taki sposób, by grafika stylem przypominała oryginał.

Remake Demon's Souls - tryb fotograficzny

Remake Demon's Souls jest tytułem startowym PS5 - gra ukaże się w dniu premiery konsoli, czyli 19 listopada.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze