Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W magazynie w USA znaleziono setki zapieczętowanych klasyków

Chrono Trigger, Final Fantasy 3 i inne.

Dobrze poinformowany sprzedawca gier znalazł setki klasycznych produkcji z lat 80. i 90., przechowywanych w magazynie w stanie Nebraska w USA od niemal trzech dekad.

Pudełka - wiele zapieczętowanych - to sporo pozycji na konsole SNES, Sega CD, Genesis, Saturn czy 3DO. Kartony nie widziały światła dziennego od 1994 roku, gdy zamknięto sklep, w którym były oferowane.

„27 lat później odkryto to archiwum gier, więc Gameroom wybrał się na miejsce, by przeprowadzić śledztwo. To, co odkryliśmy, było niewiarygodne” - czytamy w opisie filmu.

Przedstawiciele wspomnianego sklepu - właśnie o nazwie Gameroom - zauważają w materiale wideo, że na każde interesujące znalezisko przypada mało ciekawa kopia serii Madden i NBA sprzed niemal trzech dekad.

Widać jednak także dużo bardziej cenne klasyki, jak Chrono Trigger na SNES. Cenione RPG jest wart niemal 2,5 tys. dolarów w folii - wynika z danych serwisu Price Charting. Sporo można zarobić także na Teenage Mutant Ninja Turtles 4: Turtles In Time (1,4 tys.) czy Final Fantasy 3 (1,2 tys.).

Jak można się domyślać, Gameroom nie zamierza ujawniać dokładnej lokalizacji magazynu do czasu, gdy cała kolekcja nie zostanie dokładnie przejrzana i udokumentowana.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze