Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W Cyberpunk 2077 pojawi się chrześcijaństwo i inne religie

Zwiedzimy też futurystyczny kościół.

Twórcy Cyberpunk 2077 nie rezygnują z przedstawienia tematyki wiary. W grze nie zabraknie różnych odłamów wyznań chrześcijańskich i innych religii. Zwiedzimy też futurystyczny kościół.

W wywiadzie dla gry.wp.pl jeden z deweloperów z CD Projekt Red podkreślił, że koncepcja świata Cyberpunk 2077 to alternatywna wizja przyszłości, a nie odrębna rzeczywistość. Nie zabraknie więc elementów, które znamy z życia codziennego.

Mieszkańcy Night City to po części tacy ludzie jak my

- U nas religie pełnią bardzo ważna rolę, jeśli chodzi o społeczeństwo. W grze zobaczymy chrześcijaństwo i jego różne odłamy czy religie Wschodu - powiedział Mateusz Tomaszkiewicz, projektant zadań. - Nie chcemy unikać tematu religii, dla nas liczy się autentyczność świata.

Deweloper twierdzi, że misje dotyczące religii nie będą znieważały wyznań, ale jednocześnie możliwe będzie, przykładowo, wejście do kościoła i urządzenie masakry.

- Taka sytuacja jest możliwa, ale to już są wybory gracza. My w żaden sposób nie będziemy do tego zachęcali - oświadcza przedstawiciel CD Projekt Red.

O wyglądzie kościoła w Cyberpunk 2077 napisał serwis Komputer Świat. Budynek pulsuje rzekomo futuryzmem, ale przypomina przy tym współczesną wersję. Dzięki krzyżowi z neonami świątynię widać w mieście nawet z daleka.

Mszę prowadzi ksiądz znajdujący się na podwyższeniu, natomiast wierni słuchają kazania na stojąco.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: gry.wp.pl, Komputer Świat

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze