Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Współczesne retro - Project Octopath Traveler na Nintendo Switch

Piękne piksele.

Project Octopath Traveler to roboczy tytuł gry RPG od Square Enix, która w 2018 roku trafi wyłącznie na Nintendo Switch. W eShopie można już znaleźć wersję demonstracyjną.

Produkcja inspirowana retro-hitami wyróżnia się oprawą - to nie typowa grafika pikselowa w wysokiej rozdzielczości. Projektanci łączą klasykę z nowoczesnymi rozwiązaniami, a sami twórcy określają ten styl mianem HD-2D.

Historia też robi dobre pierwsze wrażenie. Demo pozwala zapoznać się z początkiem przygody dwójki bohaterów - byłego rycerza oraz córki pewnego zamordowanego arystokraty.

Pełna wersja zaoferuje aż osiem postaci z osobnymi opowieściami. Nie wiadomo jeszcze, czy losy wszystkich na pewnym etapie się połączą.

Różnie bohaterowie mają też inne cechy specjalne. Olderic jest w stanie wyzwać na pojedynek dowolną jednostkę, a Primrose może sprawić, by jeden NPC podążał za nią, czy pomagał w walce jako dodatkowy - tymczasowy - wojownik.

System potyczek opiera się na klasycznych rozwiązaniach. Podczas turowych starć wybieramy rodzaj ataku i cel. Urozmaiceniem są bariery oponentów, które możemy przełamywać, jeżeli odpowiednio dobierzemy atak do słabości wroga.

Komentarze