Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Najsłynniejsze błędy w grach

Nie tylko The Elder Scrolls.

Błędy w grach się zdarzają, to nic nowego. Jednak niektóre z nich gracze są w stanie wybaczyć, bo wywołują uśmiech na twarzy lub zostają zapamiętane na lata z innych powodów, o których opowiadamy w materiale wideo.

Jednym z najzabawniejszych i zarazem całkowicie nieszkodliwych błędów jest ten z gry Hitman: Blood Money. Jeżeli podniesie się tam pojemnik z homarem, w opisie przedmiotu można zobaczyć napis „Allan, dodaj szczegóły, proszę”.

To bardzo rzadki przypadek, w którym nie dość, że o błędzie zapomniano i przemknął się do finalnej wersji gry, to w dodatku poznaliśmy imię jednego z twórców, który prawdopodobnie pracował nad teksturami albo modelami przedmiotów w świecie gry. Niedopatrzenie to zrodziło falę memów, przykładowo - proszących Allana o dokończenie Half-Life 3.

Innym rodzajem błędu jest ten występujący w GTA: San Andreas. Gdy jeden gracz zaatakuje kataną drugiego w sesji kooperacyjnej, ten pierwszy odradza się... bez głowy.

Gra miała problem z wczytaniem podstawowego modelu CJ'a, co skutkowało tym, że gracz mógł kierować postacią z tryskającą z szyi krwią. Nikogo więc niech nie zdziwi widok bezgłowego Carla prowadzącego samochód albo jedzącego hot-doga.

W materiale opowiadamy też o ciekawie nagranej linii dialogowej, magicznych pędzlach, przerażającym Watsonie, człowieku-świni, błyskaniu na toaletę i wielu innych przypadkach.

Komentarze