Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Video: Gramy w Astroneer

Eksploracja kolorowych planet.

Astroneer zadebiutowało - w wersji pre-alpha - w grudniu. W materiale wideo prezentujemy podstawowe założenia rozgrywki w tej kolorowej, sympatycznej produkcji.

Gdy rozpoczynamy przygodę, lądujemy na losowo wygenerowanej planecie. Naszą kosmiczną kapsułę musimy rozbudować i stworzyć z niej małą bazę. Celem jest skonstruowanie statku, dzięki któremu odwiedzimy inne planety.

Każda planeta to zupełnie inne krajobrazy. Kolejne globy różnią się też rozmiarem. Niektóre są na tyle małe, że z łatwością dostrzegamy, jak obracają się wokół własnej osi.

Podstawowym zajęciem jest zdobywanie surowców. To dzięki nim konstruujemy kolejne przedmioty, a także moduły w naszej bazie. Zbudować możemy między innymi stację pojazdów.

Duże znaczenie ma formowanie terenu. Od początku dysponujemy narzędziem, dzięki któremu pozbędziemy się podłoża w dowolnym miejscu. Ziemię można też formować pod bohaterem, tworząc prowizoryczne windy czy mosty.

Wczesna wersja Astroneer jest dostępna na Steamie i na Xbox One. Gra pozwala na wspólną zabawę dwóch, trzech lub czterech użytkowników.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze