Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Vampire Survivors najnowszym hitem na Steamie

37 tysięcy graczy.

Niepozorne i minimalistyczne Vampire Survivors za 11 zł jest najnowszym hitem na Steamie, przyciągając jednocześnie ponad 37 tysięcy graczy.

Założenia są proste. Wybierajmy jedną z siedmiu postaci i staramy się przetrwać noc, atakowani przez hordy przeciwników. Jeśli przetrwamy, zbieramy złoto, które wydamy na 24 bronie i 14 ulepszeń.

Jeśli zginiemy, musimy zacząć od początku. Śmierć w obliczu setek wrogów na ekranie jest nieunikniona, więc celem jest po prostu przetrwanie jak największej liczby nocy, by pochwalić się osiągnięciem.

Jednoosobowe studio poncle przygotowało dwa poziomy i 34 osiągnięcia. Do tego prosta oprawa w stylu retro, z wymaganiami sprzętowymi mówiącymi o Intel Pentium 4 i 1 GB RAM.

To - jak widać - wystarczyło. Dotychczasowy rekord na poziomie 37 tysięcy graczy jednocześnie to więcej niż osiągnęło wczoraj Halo Infinite czy Red Dead Redemption 2. Także recenzje są obecnie „Przytłaczająco pozytywne”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze