Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Valve pracuje nad bezprzewodową wersją HTC Vive

Rzeczywistość bez kabli.

Wirtualna rzeczywistość to przyszłość gier wideo - wynika z zapowiedzi, głównie producentów sprzętu tego typu. Jednym z głównych problemów VR pozostaje dość kłopotliwe bazowanie na kablach - co chce zmienić Valve, współtwórcy zestawu HTC Vive.

„Vive trzeba nie tyle zainstalować, co zamontować. System wymaga sporo przestrzeni, a waga urządzenia, słuchawki i wszechobecne kable potrafią dać się we znaki” - napisaliśmy już w teście urządzenia.

Teraz, we współpracy z firmą Quark VR, Valve chce wyeliminować jeden z wymienionych wyżej minusów. Mowa o wszechobecnych kablach, „spływających” po plecach użytkownika do specjalnego łącznika.

Rozwiązaniem ma być mały gadżet, do którego podłączymy Vive. Urządzenie takie można następnie umieścić na przykład w kieszeni, gdzie posłuży jako nadajnik.

Jak można się domyślać, takie rozwiązanie także ma swoje minusy. Wymaga działania wewnątrz sieci WiFi i wprowadza dodatkowe opóźnienia, co może wpłynąć na rozgrywkę.

Sporo tego

„Przygotowanie płynnych wrażeń przez WiFi, biorąc pod uwagę nieuchronne, dodatkowe opóźnienia, było wielkim wyzwaniem, ale jesteśmy już bardzo blisko punktu, w którym będziemy mogli pokazać efekty” - komentuje Georgi Georgiev, współzałożyciel Quark VR.

Firma z Bułgarii rozpoczęła prace już jakiś czas temu, gdy pierwsi użytkownicy zaczęli wyrażać frustrację z powodu okablowania HTC Vive. Kilka miesięcy temu rozpoczęto kooperację bezpośrednio z Valve.

Data premiery urządzenia transmitującego nie jeszcze znana, ale prototyp mamy zobaczyć jesienią.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły