Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 3 na PC dzięki usłudze PlayStation Now

Do tego adapter pada DualShock 4.

Sony zdecydowało się na potwierdzenie, że usługa transmisji rozgrywki PlayStation Now dostępna będzie wkrótce także na platformie PC.

PlayStation Now to sieciowa funkcja, umożliwiająca uruchamianie na sprzęcie PlayStation (PS4 i PS Vita TV) gier z innych urządzeń z tej rodziny (obecnie z PS3), a także czasowe wypożyczanie tytułów.

Stosowna aplikacja na komputery osobiste zadebiutuje jutro w Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii. Dane na temat Polski nie są obecnie znane, ale na konsolach usługa nie jest jeszcze dostępna w naszym kraju i zapewne tak samo będzie na komputerach.

Główny sposób na dostęp do gier w ramach PlayStation Now to opłacenie abonamentu, ustalonego w USA na 20 dolarów (ok. 77 zł) za miesiąc. Można też „wypożyczać” określone produkcje na 4 godziny, oraz 7-, 30- lub 90 dni.

Wśród dostępnych pozycji znajdą się jedne z najlepszych tytułów w historii PlayStation 3, z trylogią Uncharted, Heavy Rain czy The Last of Us włącznie.

PlayStation Now

Warto pamiętać, że jak na usługę transmisji rozgrywki przystało, wymagane jest odpowiednio mocne łącze internetowe (minimum 5 Mpbs), a jakość i tak odbiegać będzie od „natywnego” włączenia gry.

Poniżej pełne wymagania sprzętowe dla PlayStation Now:

  • Windows 7 (SP1), 8.1 lub 10
  • Intel Core i3 3,5 GHz lub AMD A10 3,8 GHz
  • 300 MB HDD; 2 GB RAM
  • Karta dźwiękowa, port USB

Dokładniejsze testy PlayStation Now jeszcze w maju ubiegłego roku przeprowadziło Digital Foundry, ujawniając sporo informacji na temat działania tej funkcji.

Jednocześnie poinformowano, że na PC trafi także adapter USB, pozwalający na bezprzewodowe podpięcie do komputera pada DualShock 4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły