Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono wygląd jednego z prototypów Steam Machine

Połączenie Wii i PS4?

Konsole PlayStation 4 i Xbox One zadebiutowały już na rynku, czas więc zacząć zastanawiać się, jak będzie wyglądał sprzęt nowej generacji. Wizję przyszłości zaoferowała firma iBuyPower, prezentując prototypowy model budowanego Steam Machine.

Jak opisuje serwis Endgadget, urządzenie przypominające drogi deser zadebiutuje w przyszłym roku. Prototyp działa na wczesnej wersji systemu SteamOS. Konfiguracja sprzętowa pozostaje w większości tajemnicą (karta graficzna Radeon R9 270 i dysk twardy o pojemności 500 GB), ale całość ma bez problemów wyświetlać obraz w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę, konkurując jednocześnie cenowo z PS4 i Xbox One - koszt zakupu wyniesie 500 dol.

Firma iBuyPower nadal dopracowuje szczegóły, a w planach są dwa modele urządzenia o stosownych nazwach kodowych Gordon oraz Freeman, różnice się jedynie wyglądem środkowej belki świetlnej.

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze