Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono mapy i klasę elitarną z pierwszego dodatku do Battlefield 1

Będzie też nowy tryb i pojazdy.

Przedstawiciele DICE i EA ujawnili pierwsze szczegóły związane z dodatkiem Nie Przejdą do strzelanki Battlefield 1. Rozszerzenie debiutuje w marcu.

Spojrzenie na mapę Przełamanie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - i tradycją serii - nabywcy otrzymają cztery nowe mapy. To błotniste i ponure Wzgórza Verdun, tunele Fort Vaux, okolice miasteczka Soissons oraz lokacja Przełamanie przy rzece Aisne.

Nowym trybem rozgrywki będzie Linia frontu. Według opisu, dwie drużyny rywalizują w nim o połączone punkty na polu bitwy, co przywodzi na myśl Sprzężenie z Battlefield 4.

Behemotem na mapach z DLC - choć nie wiadomo, czy na wszystkich - będzie Char 2C. To superciężki czołg francuski, który nigdy nie został użyty w boju.

W każdej lokacji gracze wcielą się oczywiście między innymi w żołnierzy armii francuskiej.

Deweloperzy wprowadzą też nowy pojazd, czyli działo samobieżne St. Chamond. To najsilniej opancerzony aliancki czołg z okresu I wojny światowej.

Char 2C miał 4 metry wysokości

Kolejną nowością będzie elitarna klasa Czyściciela okopów. Ten żołnierz wyposażony jest w pałkę oraz arsenał śmiercionośnych granatów.

Na mapach pojawi się też niespotykana w podstawowej wersji gry broń stacjonarna - gracze będą mogli skorzystać z haubicy oblężniczej, by zadawać obrażenia pojazdom i piechocie.

Komentarze