Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft potwierdza - rok 2016 bez nowego Assassin's Creed

Przerwa na opracowanie zmian w formule rozgrywki.

W 2016 roku nie ukaże się nowa odsłona głównej serii Assassin's Creed - poinformowali przedstawiciele Ubisoftu, potwierdzając tym samym nieoficjalne doniesienia Kotaku ze stycznia.

W grudniu zadebiutuje film Assassin's Creed - to jedyny duży projekt w tym roku związany z marką

„Zatrzymujemy się na chwilę, by przyjrzeć się dokładnie serii Assassin's Creed” - napisali deweloperzy na blogu firmy.

„W związku z tym zdecydowaliśmy, że w 2016 roku nie ukaże się nowa odsłona cyklu. Od premiery Unity nauczyliśmy się wiele dzięki waszym uwagom”.

Twórcy zapewniają, że zmienili proces produkcyjny, by Assassin's Creed stało się „pierwszorzędnym cyklem gier z otwartym światem”.

„Poświęcimy ten rok na zmianę mechaniki rozgrywki, a także upewnimy się, że dotrzymamy obietnic i zaoferujemy godne zapamiętania przeżycia”.

Szczegóły na temat przyszłości serii mamy poznać niedługo. Możliwe, że chodzi o tegoroczne targi E3, które odbędą się w czerwcu w Los Angeles.

Według nieoficjalnych informacji, w 2017 ukaże się Assassin's Creed Empire z akcją w starożytnym Egipcie. Produkcja ma być największą grą w historii serii, a twórcy pracują podobno nad systemem podróży statkiem. Świat ma być trzykrotnie większy od tego z Black Flag.

Tagi

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze