Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft planuje więcej mniejszych tytułów w stylu Assassin's Creed China

Z innymi bohaterami i czasem akcji.

Ubisoft planuje więcej mniejszych tytułów w stylu zręcznościowej platformówki Assassin's Creed Chronicles: China, zapowiedzianej we wrześniu tego roku.

Główną bohaterką tej gry będzie asasynka Shao Jun, znana już z powieści „Assassin's Creed: Revelations” i animowanego „Assassin's Creed: Embers”.

- Bardzo podoba nam się pomysł platformówki, jak Mark of the Ninja. Pomyśleliśmy, że to będzie świetny sposób na zbadanie innych zakątków naszego uniwersum - przyznał w rozmowie z Eurogamerem producent Assassin's Creed Unity, Alex Amancio.

- Bardzo fajne jest, że każdy z rozdziałów będzie reprezentował styl z innej epoki. Dlatego też tytuł z Shao Jun wygląda jak chiński tusz, czarny i czerwony.

- Wraz z innymi bohaterami i czasem akcji, styl zmieni się całkowicie, by dostosować się do postaci.

Dla przykładu, produkcja umieszczona w Egipcie może wyglądać bardziej jak starożytny papirus. Amancio nie był w stanie zdradzić, jak często pojawią się kolejne odsłony serii Chronicles. Nie chciał też ujawnić, czy ukażą się w formie dodatków do Assassin's Creed Chronicles: China czy też jako samodzielne produkcje. Możliwe jednak, że powrócą inne znane twarze.

- Nie chcę popsuć niespodzianki - przyznał. - Ale mamy bardzo bogate uniwersum i na pewno z tego skorzystamy.

Assassin's Creed Chronicles: China od brytyjskiego Climax Studios przypomina inny projekt tej samej firmy - platformowy prototyp nowej odsłony serii Prince of Persia, anulowanej w 2012 roku. Obrazki z tego tytułu znaleźć można poniżej.

- Ilustracje, o których mowa, powstały w zeszłym roku, gdy prowadziliśmy wstępne rozmowy z Ubisoftem - zdradził w kwietniu 2013 roku Simon Gardner, szef Climax. - Skończyło się na rozmowach.

Jak jednak rozumiemy, prototyp spodobał się menedżerom Ubisoftu na tyle, że deweloperów poproszono o dalsze prace, ale już jako kolejną odsłonę serii Assassin's Creed.

Assassin's Creed Chronicles: China ukaże się w przyszłym roku, w dystrybucji cyfrowej. Gra zostanie udostępniona jako dodatek dla wszystkich posiadaczy przepustki sezonowej do Assassin's Creed Unity.

Zobacz na YouTube

Read this next